Ospravedlní sa Aliancia za šírenie lží?

Autor: Ľuboš Dudík | 15.12.2014 o 17:30 | Karma článku: 14,26 | Prečítané:  9467x

V čase, keď si niekto potrebuje prihriať politickú polievočku, sa objavil kontroverzný prípad sexuálnej výchovy v Košiciach. V nespoľahlivých médiách, bez presných informácií, dôkazov, či mien rodičov. 

Samotná prehnanosť a podanie správy naznačuje, že ide o lož. Aliancia za rodinu samozrejme prípad okamžite zdieľala na facebooku a vyvolala ošiaľ. Prípad tiež považovali za pravdivý a komentovali ho blogerky z KDH (ktoré tvrdí, že nemá s Alianciou nič spoločné).

Pán Chromík prípadom dokonca „argumentoval“ (tu šafárim so slovíčkom argumentovať) v relácii Lampa. Dospelý človek by nemal byť taký naivný a mal by vedieť odlíšiť priehľadnú lož od pravdy. A ako vyštudovaný právnik by mal pán Chromík poznať prezumpciu neviny. Ale možno pán Chromík nie je ani naivný, ani zlý právnik. Možno len zámerne šíril lož, aby dosiahol svoje politické ciele.

Ak by o tom niekto ešte pochyboval, tak škola neskôr správu poprela v oficiálnom vyhlásení a povedala, že program prednášky o AIDS je každý rok rovnaký a doposiaľ nebol jediný problém. Až teraz, keď sa to niekomu hodí. Navyše žiaden rodič nekontaktoval školu. Nikto z „nespokojných rodičov“ na túto správu neskôr nereagoval. Jedna z matiek však napísala blog, kde poprela, že by mladiství boli „nútení zobrazovať sexuálne polohy.“

Aliancia sa teraz buď zachová charakterne a ospravedlní sa za šírenie klamstiev, alebo bude takto pokračovať ďalej. A teda rozšíri ďalšie nepotvrdené informácie, alebo pôjde do extrému a natočí nejaké video o údajne nevhodnej sexuálnej výchove, najlepšie bez tvárí ľudí a bez akýchkoľvek dôkazov.

Sexuálna výchova je dôležitá a dlhé roky úplne bezproblémová. No zdá sa, že slovenské školy by mali skôr vyučovať kritické myslenie. To totiž niektorí potrebujú ako soľ.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Z Nemecka urobila Merkelová hýbateľa Európy

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.


Už ste čítali?