Prečo volím SaS

Autor: Ľuboš Dudík | 2.3.2016 o 20:37 | Karma článku: 12,51 | Prečítané:  4161x

Motív poraziť Smer nestačí. Poďme sa pozrieť na to, čo nám momentálny politický supermarket ponúka na výber.

Odmyslime si najprv nezvoliteľné strany s podporou okolo 1 %. Novotvary, ktoré nemá zmysel komentovať, ako SMS, či Priama demokracia. Strany, ktoré zdanlivo majú pripraviť iných o hlasy ako TIP. A strany, ktoré žiaľ voličov neoslovili a napriek tomu zotrvávajú v boji, ako Šanca či SKOK.

Pri tých zvoliteľných nie príliš inklinujem k vládnucej strane či jej staronovému pomocníkovi SNS. Zo zvyšných strán má každá isto svoje pozitíva, ale isté kľúčové veci môj výber zosekali. Veľmi stručne, nelahodí mi pochybné financovanie či váhavá podpora a nepodpora raz Kisku a raz Smeru a tým vypúšťam Sieť. Absurdnosti, ako trestne stíhať ženu za umelé oplodnenie, pre mňa nepatria do civilizovanej spoločnosti a škrtám KDH. Neláka ma to ani k nenápadným, ticho sediacim politikom bez chuti a bez zápachu v Most-Híd.

Je to veľmi zjednodušené a každá zo strán má aj pozitíva, ktoré im nemožno upierať. No okrem SaS, žiadna iná strana nemá toľko aktívnych osobností a odborníkov v rôznych rezortoch verejného sektora. Ľudí, ktorých počuť aj vidieť a ktorí majú aj výsledky. Napríklad školstva znalý Gröhling, plusový Klus, liberálny Droba, či ekonomicky nadupaný Jurzyca. Medzi inými. Okrem SaS, žiadna iná strana nemala viacnásobne vyhodnotený svoj program ako najlepší. Program, ktorý by našu ekonomiku mohol konečne vykopnúť na úroveň EÚ, aby Slovensko nebolo akousi lacnou dielňou iných krajín. Je to navyše aj strana nepoznačená korupciou, dnes už ohrozený druh.

Tieto dôvody ma presvedčili o SaS. Viem, že iní pravicoví voliči môžu mať iný názor, ale nemá zmysel sa preň hádať alebo osočovať. Všetci sa zrejme zhodneme, že to, čo sa tu deje, nemá obdoby. Korupcia a nespravodlivosť, ktorú si už nemôžeme ďalej dovoliť. Žijeme perspektívnej, otvorenej krajine, kde si ľudia zaslúžia mať lepšie podmienky. Stačí málo. Stačí ísť voliť. Ja tých 15 minút svojho života obetujem a vhodím lístok do urny. A čo vy?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Z Nemecka urobila Merkelová hýbateľa Európy

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.


Už ste čítali?